Najwyższe wygrane w polskim kasynie

Ogromne wygrane, wielkie pieniądze, niewyobrażalne szczęście. Jak często słyszymy czy czytamy o takich historiach? Czy to w teleturniejach, konkursach radiowych, albo loteriach organizowanych przez Totalizatora Sportowego – niemalże codziennie ktoś wygrywa mniejszą lub większą fortuną. Jeśli marzysz o trafieniu „szóstki”, ten artykuł powstał z myślą o tobie. Spojrzymy na historię polskich graczy, którzy przygarnęli spore pieniądze – oto najwyższe wygrane w polskim kasynie.

Najwyższe wygrane w polskim kasynie

Uczestnicy zabaw takich, jak wspomniane loterie, nawet kilka razy w ciągu jednego roku wygrywają duże pieniądze. Średnio co kilka tygodni pada nagroda główna w popularnego „Duże Lotka”, czasami jednak kumulacje osiągają absurdalnie wysokie kwoty. Osoby takie wygrywają oczywiście miliony złotych, ale co, jeśli mówić tylko i wyłącznie o kasynach?

Wówczas – w porównaniu do kilkudziesięciu milionów, jakie można wygrać w kumulacjach – kwoty nie są aż tak piorunujące, jednak wciąż bardzo wysokie. Największa wygrana w polskim kasynie to zwycięstwo w wysokości około dwóch milionów złotych. W 2009 roku takie pieniądze wpadły w ręce osoby, który wygrała turniej European Poker Tour w hotelu Hyatt w Warszawie.

Pozostałe duże wygrane

Druga najwyższa wygrana na polskich ziemiach jest tylko niewiele mniejsza. W 2011 roku, a więc niedługo później, pewien szczęśliwiec udał się do kasyna zlokalizowanego w warszawskim hotelu Mariott. Dzięki maszynie hazardowej z progresywnym jackpotem zgarnął tego dnia ogromne pieniądze. W puli znajdowało się już ponad 1.7 miliona złotych, które szczęśliwy gracz zabrał ze sobą do domu.

W 2014 roku padła za to trzecia co do wielkości wygrana, tym razem poza granicami Polski, natomiast wpadła ona do kieszeni polskiego zawodnika. Dominik Pańka podczas turnieju PokerStars Caribbaen Adventure 2014 zgarnął równowartość około 1.5 miliona polskich złotych, okazując się jednym z najlepszych graczy podczas wspomnianych rozgrywek. Oczywiście wygrana w turniejach pokerowych wymaga ogromnych umiejętności, zatem dla szarego człowieka zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem będą maszyny, wymagające jedynie szczęścia oraz mądrego obstawiania odpowiednich stawek.

W 2009 roku padły również dwie inne wysokie wygrane – wygląda na to, że był to szczęśliwy rok dla graczy w kasynach. W hotelu Mariott – tym samym, w którym dwa lata później padła jedna z największych wygranych w historii Polski – również na automacie z jackpotem progresywnym jeden z graczy wygrał ponad 900 tysięcy złotych. Natomiast w Katowicach padła wygrana o wartości ponad 430 tysięcy złotych. Właśnie te przypadki to najwyższe wygrane w kasynie stacjonarnym w historii Polski.

Najwyższe przegrane w Polsce

Historie z dużymi pieniędzmi w tle to nie tylko szczęście oraz wielkie wygrane. Kilku pechowców przegrało wiele środków w kasynach, a poniższe historie niech będą przestrogą dla wszystkich graczy w kasynach stacjonarnych i internetowych. Gdy jedni zgarniają najwyższe wygrane w historii, inni przegrywają duże pieniądze.

Jeden z graczy z Kielc, właściciel kantoru wymiany walut, stracił około trzech milionów złotych w kasynie, po czym – zadłużony po uszy – został aresztowany za nielegalne usługi parabankowe. Jeden z innych graczy przegrał 11 tysięcy złotych na automacie, po czym zgłosił na policji kradzież pieniędzy. Kłamstwo szybko wyszło na jaw, a pechowcowi postawiono zarzuty składania fałszywych zeznań.

Najwyższe wygrane w polskim kasynie online

A co z kasynami internetowymi? Tutaj kwoty sięgają znacznie wyżej, niż w przypadku kasyn stacjonarnych. W 2009 roku – niezwykle szczęśliwym dla graczy z Polski – jeden z mieszkańców Warszawy zgarnął około 1.2 miliona dolarów, czyli dobrych kilka milionów złotych. Inny Polak wygrał 375 tysięcy złotych w jednym z angielskich kasyn internetowych.

Jeśli zaś spojrzeć na internetowe turnieje Pokerowe, wówczas dwie najwyższe wygrane opiewają na około 700 tysięcy polskich złotych. Wygrane te padły latach 2007 – podczas turnieju PokerStars World Championship of Online Poker, a także w 2012 – podczas turnieju SCOOP Main Event. W tym drugim pieniądze były nagrodą za trzecie miejsce w całych zawodach.